Jeller Arasındaki Fark


JEL

Samsung kırık cam ekran dan makina yardımı ile ayırdıktan sonra üzerinde ki kırık camı ile iç ekranın arasında dokunmatiğin daha iyi basmasını ve içine toz almamasını sağlayan jel bulunur. Normal de cam ile ekran tümleşiktir, samsung ekranları amoled ekran olmalarından ötürü yan sanayi ekranları bulunmamaktadır. Servisimiz bu ayırma işlemini sorunsuzca ve garantili olarak yapmaktadır. Şuan piyasada bu işi amatörce yapan servisler bulunmakta, bu işte müşterinin en çok dikkat edeceği cam ile ekran arasına sıkılan jeldir. Şuan piyasada TP-1000 ve TP-2500 jel kullanılmakta.

TP-1000 Jel; İlk çıkan jeldir bu jelde çok sorunlar yaşanmıştır kasa çatlatması özellikle en başta gelmektedir. Bu jel sıkılıp yapılan ekranlarda kasa çatlaması yaşanmaktadır. Kesinlikle bu jel ile iş yapan servislerden uzak durun.

TP-2500 Jel; Bu jel tp-1000 jel orana göre çok kaliteli bir jeldir şu an pek çok servis te bunu kullanmaktadır servisimiz de daha önce bu jeli kullanıyordu bu jelde de ufakta sorunlar geldiğinden ötürü uzun zamandır kullanmıyoruz. Bu jelde ki sorunlar şunlardır, jel ile cam takılan telefonlarda bi kaç ay geçtikten sonra baloncuk diye tabir ettiğimiz ekranda köpükler meydana gelmekte ve ayrıca daha sonra camı tekrar kırıp ikince kere cam taktıracak ekranlarda camı sökmek işi gerçekten risklidir ekrana sıkılan jel okadar katı sert yapışkan olmuştur ki ısıtıcılar fayda etmemekte sökmek için daha yüksek ısı verilmesi gerekiyor buda ekran da sararmalar meydana getirmekte buda çok çirkin bir görüntü meydana getirmektedir.

TP-2500F Jel: Şu an servisimiz 1 yıldır bu jeli kullanmakta ve daha en ufak bir sorun bile yaşamamıştır bu jeli servisten temin etmekteyiz bu nedenle piyasada çoğu yerde bulamayacağınız bir jeldir.